סולידריות - פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות האדם

כרטיס ב25 ש"ח במקום ב42 ש"ח

פסטיבל תל אביב לקולנוע וזכויות אדם הוא אירוע ייחודי, המעלה לשיח ציבורי בישראל סוגיות חברתיות-פוליטיות מרכזיות באמצעות הקרנתם של סרטים פורצי דרך בנושאי זכויות אדם, מהארץ ומהעולם, החותרים לקידום השלום, דמוקרטיה וזכויות אדם לצד שיוויון וצדק חברתי, וניהול דיונים בעקבותיהם.                                                                                                            

סולידריות מתקיים השנה בפעם השישית בסינמטק תל אביב. תוכנית הפסטיבל משלבת סרטים עטורי פרסים, עלילתיים ותיעודיים, ומסגרות לבחינת נושאים הקשורים בסוגיות ומאבקים שונים ביניהם גלובליזציה, הפליטים, אפליה, גזענות, מעמד הנשים, קהילת הלהט"ב, מאבקי עובדים, ואיכות הסביבה.                                                                     

התוכנית הישראלית כוללת הקרנות בכורה וכן, מבחר ממיטב הסרטים הישראליים בתחום זכויות אדם, בהם סרטים של יוצרים פלסטינים. בנוסף, היא כוללת, החל מהשנה, תחרות נושאת פרסים לסרטים קצרים בנושאי זכויות אדם. התחרות נועדה לעודד עיסוק בנושאים פוליטיים וחברתיים ביצירה המקומית, ולחזק את מעמדו של תחום זה בקרב סטודנטים לקולנוע ויוצרים ישראלים.

פסטיבל סולידריות מתקיים ביוזמתו ובניהולו של דני וילנסקי ובהפקתה של  עמותת סולידריות לאמנות, אקטיביזם וזכויות אדם. הפסטיבל נערך מתוך אמונה בכוחו של הקולנוע לעורר מחשבה ופעולה לקראת מציאות צודקת יותר ועתיד טוב יותר באזורנו.

לרכישת כרטיסים: לחצו כאן והקישו את הקוד "ידיעות מנויים"